top of page
Zoeken
  • Foto van schrijverOlga Andrushchenko

Rapport "Hulp aan Kherson"


Zoals we eerder geschreven hadden, hebben we totaal 4.657 euro ingezameld voor de steun aan de liquidatie van de gevolgen van de explosie bij de Kakhovka Waterkrachtcentrale in Oekraïne.


Tijdens deze inzamelingsactie hebben wij met de stichting Zeilen van Vrijheid in Nederland en met vrijwilligers in Oekraïne samengewerkt. Wij hebben de behoeften van noodgebieden goed kunnen bekeken en daar uit hebben twee dringende behoeftes gekozen waaraan wisten wij voldoen te krijgen:


  • In totaal hebben wij 37 chemicaliën-resistente pakken voor 2.670 euro gekocht. Die gingen naar de reddingswerkers en diensten die strijden tegen de gevolgen van de explosie van de Kakhovka Waterkrachtcentrale. Onze speciale dank gaat uit naar het bedrijf Stolwijk Beschermd Werken voor hun steun en de grote korting, wat ons de mogelijkheid gaf om meer pakken te kopen.

  • Ook hebben wij 12 hogedrukapparaten van het bedrijf Karcher - 2.030 euro gekocht. Deze apparaten zijn nu dringend nodig in alle getroffen gebieden om gevaarlijke schimmels en vuil te bestrijden.

  • Wij zijn ook dankbaar iedereen die op oproep van goedereninzameling heeft gereageerd en rubberen laarzen naar de club heeft gebracht.

  • Wij bedanken ook onze vrijwilliger Gerda, die de waterzuiveringstabletten en een zaklamp heeft gekocht.

En onze grote dank gaat uit naar de stichting Zeilen van Vrijheid voor hun inzet en medewerking.


Ook willen wij graag de organisatie SVOЇ in Amsterdam bedanken, die 160 euro aan Kherson heeft gedoneerd.


En enorme dank gaat uit naar het geweldige echtpaar José en Hans! Dank jullie wel! Jose en Hans (75 jaar oud) zijn pas getrouwd. In plaats van huwelijksgeschenken hebben ze geld verzameld om Oekraïne te steunen. Namens deze prachtige mensen werd hun geschenk van 2100 euro een groot deel van de inzameling actie "Hulp aan Kherson" gemaakt. We zullen binnenkort zeker een aparte publicatie erover schrijven.


Aan deze inzamelingsactie deden veel verschillende bedrijven, organisaties en particulieren mee.


We bedanken iedere donateur: net zo veel voor een kleine steun van 5 euro als een van de grootste donaties van 2100 euro.


Vanaf 5 juni heeft onze stichting een ANBI-status.

Wat betekent het voor u als donateur: donateurs en schenkers van een ANBI mogen hun giften aftrekken van de inkomsten- of vennootschapsbelasting. Bij losse giften moet de gift een minimaal percentage van het jaarinkomen betreffen. Indien een schenker een schenkingsovereenkomst met MIVA heeft voor een periodieke gift, mag het geschonken bedrag volledig worden afgetrokken.


Deze publicatie kwam een paar weken later uit. Maar alles wat wij samen gekochten haden, al een tijd de meest getroffen gebieden in Kherson helpt. Tenslotte willen wij graag bedanken de vrijwilligers van de organisatie "Zgraya" in Oekraïne voor de hulp met de logistiek.

4 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

留言


Post: Blog2_Post
bottom of page